2008. gada rudens partiju reitingi


Tautas Partijas reitings dilst, bet SCP popularitāte pieaug. Par premjera pārstāvēto LPP/LC balsotu 3,7% pilsoņu, PCTVL — 3,1, TB/LNNK — 3,1%, Sandras Kalnietes vadīto Pilsonisko savienību — 2,5%, Visu Latvijai — 1,5%. Joprojām ievērojams aptaujāto skaits nevar pateikt savu izvēli — 34,4% —, bet 17,8% nepiedalītos vēlēšanās liecina Latvijas faktu aptauja. LF direktors Aigars Freimanis pieaugošo SCP atbalstītāju skaitu skaidro ar septembra sākumā notikušo partijas dibināšanas kongresu, kad šim politiskajam spēkam tika pievērsta lielāka uzmanība. Savukārt TP reitinga pakāpeniskais kritums varētu būt saistīts ar to, ka šī partija esot kā “liels jātnieks bez galvas”, jo šobrīd tai nav izteikta līdera. Arī tās ministri nav parādījuši sevi tā, lai dotu pienesumu partijas popularitātē. Budžeta veidošanā ir redzams finanšu ministrs Atis Slakteris, bet arī tikai “aiz premjera Ivara Godmaņa”, secina sociologs. Viņš atgādināja, ka savulaik TP ir bijusi spēcīga labējas nacionāli konservatīvas partijas līdera, kāds bija Andris Šķēle, vadīts politiskais spēks, bet tagad šis priekšstats ir zudis.

Tautas partijas pakāpeniski dilstošā popularitāte un no šīs partijas aizgājušo biedru Aigara Štokenberga un Arta Pabrika nesen dibinātās partijas Sabiedrība citai politikai pieaugošais atbalstītāju skaits ir pamanāmākās izmaiņas Latvijas faktu septembrī veiktajā aptaujā. Tajā kā par TP, tā SCP būtu gatavi balsot 4% aptaujāto. Līderis joprojām ir Saskaņas centrs, kuru gatavi atbalstīt 10,9% aptaujāto, Zaļo un Zemnieku savienību — 5,3%, Jauno laiku — 5,1%

Informācija ņemta no diena.lv

Leave a Reply


 
Interneta mārketinga jaunumi, tendences, pētījumi, kā arī noderīgi padomi un idejas. Tiks apskatītas šādas tēmas: mārketings un interneta mārketings, e-pasta mārketings, interneta mārketings, mājas lapu optimizācija - SEO, mārketings, sociālie mediji un sociālo mediju mārketings.
 

START.LV