Baķka šoreiz “izhēmojis” zemi


Izrādās, kādreizējais Saeimas priekšsēdētājs, «tēvzemietis» Jānis Straume, kas savulaik kļuva pazīstams ar sava Vecrīgas dzīvokļa pārdošanas shēmu, eleganti apejot nodokļus, joprojām nav metis mieru darbībai nekustamo īpašumu jomā: pērn, jau sākoties pagrimumam nekustamo īpašumu jomā, viņam izdevies 1554 kvadrātmetrus zemes Jūrmalā pārdot par gandrīz pusmiljonu latu — tātad vairāk nekā 300 latiem kvadrātmetrā.

Kā rāda Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas informācija, īpašumu Jūrmalā, Lašu ielā 10, J. Straume iegādājies 2002. gada jūnijā, par to oficiāli samaksājot 23,5 tūkstošus latu. Sešus gadus vēlāk viņš to pārdevis jau par 491,9 tūkstošiem latu — divas trešdaļas īpašuma par 327,8 tūkstošiem latu iegādājies 1943. gadā dzimušais Nikolajs Butvillo, bet atlikušo trešdaļu par 164,1 tūkstoti latu — 1962. gadā dzimušais Ainārs Spriņģis.

Saņemtā nauda bijušajam politiķim, kurš bieži tiek minēts kā piemērs labajai un ienesīgajai dzīvei dažādos ērtos amatos valsts uzņēmumu padomēs, lieti noderēs. Kā rāda viņa 2007. gada amatpersonas deklarācija, aizpērn viņš iegādājies dzīvokli un garāžu, kopā samaksājis vairāk nekā 208 tūkstošus latu. Par šo summu J. Straume ticis pie 130 kvadrātmetru dzīvokļa un garāžas turpat Jūrmalā, Dubultu prospektā 62a.

avots: apollo

Leave a Reply


 
Interneta mārketinga jaunumi, tendences, pētījumi, kā arī noderīgi padomi un idejas. Tiks apskatītas šādas tēmas: mārketings un interneta mārketings, e-pasta mārketings, interneta mārketings, mājas lapu optimizācija - SEO, mārketings, sociālie mediji un sociālo mediju mārketings.
 

START.LV