Jaunākie partiju reitingi


Latvijas faktu (LF) janvārī veiktā aptauja notika pēc 13.janvāra mītiņa Doma laukumā, kuru organizēja Sabiedrība citai politikai. Ar to arī varētu saistīt šī politiskā spēka popularitātes kāpumu no 3,4% decembrī uz 4,6% janvārī. Taču satraucošākā LF janvāra aptaujas ziņa ir, ka vairāk nekā puse aptaujāto vai nu nav izlēmuši, par ko balsot, vai arī nepiedalītos vēlēšanās — 36,4% nezina, par ko balsot, 17,8% neietu uz vēlēšanām.

Tajā pašā laikā Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) reitings ir noslīdējis līdz 4,0%, ko Latvijas faktu direktors Aigars Freimanis skaidro ar ZZS zaudējumu cīņā par novadu reformu — partijas nostāju pret reformu vēlētājs varēja uztvert arī kā pozēšanu, saprotot to kā liekulību.

Saeimā lielāko Tautas partiju janvārī atbalsta tikai 2,5% aptaujāto — līdzīgs reitings ir arī Pilsoniskajai savienībai un koalīcijā esošai TB/LNNK. Premjera partiju LPP/LC atbalsta 3,3% pilsoņu. A.Freimanis min, ka samazinājusies arī Saskaņas centra (SC) popularitāte, no kā nedaudz ieguvusi PCTVL. SC atbalsta kritumu sociologs saista ar to, ka «viņi ilgi sēdēja politiskajā slēpnī un vienkārši gaidīja». Iespējams, ka šos skaitļus arī ietekmējis 13.janvāris, kad «ieskanējusies radikālisma nots».

Satraucošajā janvāra aptaujas ziņā, ka vairāk nekā puse aptaujāto vai nu nav izlēmuši, par ko balsot, vai arī nepiedalītos vēlēšanās, A.Freimanis saredz līdzību ar 1995.gada skaitļiem pirms 6.Saeimas vēlēšanām, kas notika pēc Bankas Baltija krīzes. Lielais neizlēmušo skaits arī ilustrējot sabiedrības pasūtījumu — saucienu pēc opozīcijas partiju konsolidācijas. Nevarot izslēgt, ka tā tiek gaidīta arī no valdības partijām. Jau ziņots, ka Latvijas faktu aptaujā par Saeimas pirmstermiņa vēlēšanām 64,3% aptaujāto atbalsta Saeimas atlaišanu, ja tuvākajos mēnešos par to tiktu ierosināts referendums.

Diena.lv, Latvijas fakti

Leave a Reply


 
Interneta mārketinga jaunumi, tendences, pētījumi, kā arī noderīgi padomi un idejas. Tiks apskatītas šādas tēmas: mārketings un interneta mārketings, e-pasta mārketings, interneta mārketings, mājas lapu optimizācija - SEO, mārketings, sociālie mediji un sociālo mediju mārketings.
 

START.LV