JL nevēlas iesaistīties Godmaņa valdībā


“Mēs nevaram apturēt savu darbu,” uzsvēra I. Godmanis. Koalīcija deleģējusi premjeru runāt ar JL, izklāstīt valdības redzējumu par rīcību, lai pārvarētu krīzes situāciju. Viņš neizslēdza, ka dalībai valdībā tiks uzrunātas arī citas opozīcijas partijas, taču no viņa teiktā bija skaidrs, ja JL ir šīs koalīcijas prioritārais potenciālais sadarbības partneris.

Premjers arī teica, ka JL koalīcija ir gatava iesaistīt valdībā uz līdztiesīgiem pamatiem, nediktējot nekādus noteikumus, lai valstij būtu valdība, kas varētu pildīt apstiprināto ekonomikas programmu. I. Godmanis skaidri nepateica, vai līdz ar lēmumu paplašināt valdību tiks turpināta diskusija par ministriju skaita samazināšanu atbilstoši iecerētajam.

Tomēr JL nav gatava pievienoties pašreizējai koalīcijai un uzstāj uz jaunas valdības veidošanu, nevis esošās paplašināšanu, aģentūrai BNS apliecināja Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis. “Līdz tam, kamēr [Ministru prezidents Ivars] Godmanis nav paziņojis par atkāpšanos, nekādas runas par to [jaunas valdības veidošanu] nevar būt,” sacīja deputāts, atkārtoti norādot, ka mēģinājums paplašināt esošo varas eliti ir kā “kosmētiskais remonts”.

Tautas kalps skaidroja, ka partija neredz jēgu papildināt pašreizējās koalīcijas rindas, jo tur jau esošie spēki savā rīcībā un domāšanā neesot mainījušies. “Tas, ko jau daudzkārt esam teikuši, ka ideālā variantā vajadzētu jaunu valdību pēc jaunām vēlēšanām. Praktiski redzam, ka iespējama arī jauna valdība, veidojot pilnīgi jaunu koalīciju,” piebilda tautas priekšstāvis.

Jau vēstīts, ka premjera valdības optimizācijas plāns paredzēja samazināt 16 ministriju skaitu uz desmit. No atsevišķu koalīcijas partneru, TB/LNNK Saeimas frakcijas vadītāja M. Grīnblata teiktā izriet, ka jautājums par valdības reorganizāciju līdz ar paplašināšanos ir atlikts. Viņš apšaubīja, ka, paplašinot koalīciju un veidojot to no pieciem partneriem, partijas varētu vienoties par desmit ministriem. Iespējams, kaut kas tiks samazināts, bet ne tik lielā apmērā kā to paredzēja I. Godmanis, pieļāva M. Grīnblats.

I. Godmanis uzsvēra, ka līdz brīdim, kamēr būs panākta vienošanās par valdības paplašināšanu, valdība turpinās darbu un nekavējoties ķersies pie valsts pārvalžu iestāžu (aģentūras, valsts SIA) reorganizācijas, būtiski samazinot to skaitu. Tā būšot īsta valsts pārvaldes aparāta saīsināšana, darba vietas tikšot mazinātas reāli, teica premjers un piebilda, ka tādējādi valdība cer ietaupīt 30 miljonus latu.

Info: diena.lv , bilde: apollo.lv

Leave a Reply


 
Interneta mārketinga jaunumi, tendences, pētījumi, kā arī noderīgi padomi un idejas. Tiks apskatītas šādas tēmas: mārketings un interneta mārketings, e-pasta mārketings, interneta mārketings, mājas lapu optimizācija - SEO, mārketings, sociālie mediji un sociālo mediju mārketings.
 

START.LV