Jūrmalas mērs atzīts par aizdomās turēto dienesta pilnvaru pārsniegšanā


Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) jaunievēlētajam Jūrmalas mēram Ģirtam Trencim piemērojis aizdomās turamā statusu krimināllietā, kura ierosināta pret kādreizējo SIA Jūrmalas slimnīca valdes priekšsēdētāju Juri Tračumu, to telekompānijai LNT otrdienas rītā apstiprināja pats Ģ.Trencis.

“Šajā lietā es nevaru sniegt ziņas, tur man jāievēro slepenība. Bet faktiski tā situācija ir tāda, ka Tračuma kungs pieļāva ļoti līdzīgu pārkāpumu kā daudzi citi vadītāji, kā, starp citu, Satversmes tiesas vadītājs Endziņa kungs, ja nemaldos. Viņš rīkojumu par prēmijām, kur viņu prēmē, parakstīja pats. Par prēmiju sistēmu uzņēmumā nekādu sūdzību nebija, prēmēja vairāk nekā pusi uzņēmuma darbinieku. Neviena cita lieta nav iesākta – tikai Tračuma kunga pamatā formālā pārkāpuma dēļ,” bijušā Jūrmalas slimnīcas vadītāja pārkāpumu skaidroja Trencis.

Tomēr Tračums neesot mierā arī ar kārtību, kādā atlaists no darba: “Man izskatās, ka šajā gadījumā jāņem vērā arī otra lieta. Bez lietas par līdzekļiem ir arī Tračuma kunga sūdzība par to, kā viņu atbrīvoja no darba, pieļaujot darba diskrimināciju.”

Žurnālisti raidījuma “900 sekundes” pauda izpratni par to, ka jaunais Jūrmalas mērs nevar sniegt informāciju par KNAB uzdotajiem jautājumiem, tomēr lūdza atklāt, kāds statuss viņam piemērots šajā lietā, jo nupat atklājies, ka mērs Trencis vakar izsaukts uz KNAB. Ģirts Trencis tad bija spiests atzīt, ka viņam piemērots aizdomās turētā statuss: “Statuss bija, ka man jāpiedalās kriminālprocesā, kas iesākts. Par statusu man šobrīd vēl jākonsultējas, bet tas ir aizdomās turētais. Es to mierīgi arī varu pateikt visiem skatītājiem, jo es zinu: šajā lietā es iedziļinājos, tur ir formāls pārkāpums, un mierizlīgums, kur attiecīgi šī te puse veiktu naudas atmaksu, pašvaldībai būtu labākais risinājums.”

Trencim arī tika uzdots jautājums: ja konflikts bija par 23 tūkstošiem latu – par to, ka tie iztērēti prettiesiski, un mierizlīgums bija par 11 tūkstošiem – kādēļ ne par visu summu? Trencis skaidroja, ka zināmā mērā Latvijā ir jāvadās no precedentiem – esot bijušas vairākas tiesas un, pēc Trenča rīcībā esošās informācijas, neviens no apsūdzētajiem nav saņēmis reālu cietumsodu: “Parasti viņiem no astoņdesmit tūkstošiem piespriests atmaksāt astoņus tūkstošus. Arī šajā gadījumā man nav pārliecības, ka tiks piedzīta visa summa. Vienlaikus Tračuma kungam ir iespēja un viņš arī tiesā prasa par diskrimināciju, kur, ja pašvaldība zaudēs, tā summa piedzītā arī būs lielāka.”

Atbildot uz jautājumu, vai šāda kompromisa vienošanās ar Tračumu bija labākais risinājums, Trencis teica, ka to par tādu uzskata.

KNAB apstiprināja, ka Ģ.Trencis atzīts par aizdomās turēto dienesta pilnvaru pārsniegšanā. Lēmums pieņemts 30.septembrī. Ģ.Trencim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Plašāku informāciju KNAB pašlaik nesniedz.

LNT, DIENA .

Leave a Reply


 
Interneta mārketinga jaunumi, tendences, pētījumi, kā arī noderīgi padomi un idejas. Tiks apskatītas šādas tēmas: mārketings un interneta mārketings, e-pasta mārketings, interneta mārketings, mājas lapu optimizācija - SEO, mārketings, sociālie mediji un sociālo mediju mārketings.
 

START.LV