Partiju reitingi oktobrī


Tautas partijas (TP) atbalstītāju sarosīšanās un Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) ietekmes pieaugums ir zīmīgākās tendences jaunākajā Latvijas politisko partiju reitingā. Vienlaikus ar šo abu partiju popularitātes pieaugumu turpina kristies partijas “Jaunais laiks” (JL) reitings, liecina socioloģisko pētījumu firmas “Latvijas fakti” veiktais pētījums. No 14. līdz 22.oktobrim veiktajā aptaujā stabila līdere joprojām ir apvienība “Saskaņas centrs” (SC), kuras reitings faktiski nav mainījies – no 15,6% septembrī uz 15,7% oktobrī.

Šāda ilgstoša stabilitāte liecina par ļoti augstu lojalitātes līmeni SC vēlētāju vidū, uzskata “Latvijas faktu” direktors Aigars Freimanis. Viņš gan nav pārliecināts, vai SC varētu popularitāti strauji pieaudzēt. Toties tas ir izdevies otrajā vietā nonākušajiem ZZS, kuru reitings no 5,8% mēnesi iepriekš kāpis līdz 7,4%.

“Tas ir apbrīnas vērts fenomens, kad citām partijām ir politisks bēgums, ZZS kā klints iznirst virs ūdens. Tā ir kā pseidolordu palāta, kas nenosaka darba kārtību, bet piesaista uzmanību, kamēr citi atrodas krīzē,” vērtēja Freimanis. Viņaprāt, tas saistīts ar partijas atturīgo, pat pasīvo attieksmi pret politiskajiem procesiem, kuros tā pati piedalās, kā arī ar ZZS ministru prasmi radīt iespaidu, ka viņi aizstāv sev uzticēto jomu.

Info: Tvnet.lv

Leave a Reply


 
Interneta mārketinga jaunumi, tendences, pētījumi, kā arī noderīgi padomi un idejas. Tiks apskatītas šādas tēmas: mārketings un interneta mārketings, e-pasta mārketings, interneta mārketings, mājas lapu optimizācija - SEO, mārketings, sociālie mediji un sociālo mediju mārketings.
 

START.LV