Šlesers – Latvijas glābējs vai grābējs?


Partijas LPP/LC līderis, bijušais satiksmes ministrs, patlaban Saeimas deputāts Ainārs Šlesers gatavojas kļūt par Rīgas mēru 6.jūnijā notiekošajās pašvaldību vēlēšanās.

“Pēc 6.jūnija, kad es kļūšu par mēru, lielā politika valstī mainīsies. Rīgai būs nozīmīgākā loma, un tā ietekmēs politiku tā kā nekad iepriekš. Rīgas potenciāls netiek izmantots. Ņujorkā ir [Maikls] Blumbergs, Maskavā – [Jurijs] Lužkovs, bet Rīgā būs Šlesers,” intervijā laikrakstam “Biznes&Baltija” sola politiķis.

Taču arī citi viņa paziņojumi ir ne mazāk interesanti un brīžiem pat bīstami. Tiesa, jāatzīst, ka Šlesers vismaz ir skaļi pateicis to, kas pēdējos nepilnos 20 gados notiek Latvijas politiskajā dzīvē — nākot pie varas, likšu amatos savus cilvēkus. Tā tas tiešām vienmēr ir bijis, ka katrs ministrs, politiskais līderis vienmēr ir mēģinājis panākt, lai tā saucamajos atslēgas posteņos būtu savējie: attiecīgajai partijai lojāli un arī ļoti paklausīgi cilvēki. Līdzšinējā pieredze liecina, ka partiju saimniekiem nereti nav svarīgi, lai viņa padotībā strādājošajās institūcijās cilvēki būtu attiecīgajā nozarē pieredzējuši, izglītoti utt., viņiem nepieciešams, lai šādi vadītāji bezierunu kārtībā darītu visu, ko bosam vajag. Arī šiem cilvēciņiem tas ir izdevīgi, jo par savu būtībā kalpa darbu viņiem tiek piešķirta tirgus situācijai nereti neatbilstoša ikmēneša samaksa.

Īpaši jāatzīmē eksministra pakratīšana ar pirkstu tēvzemiešiem — ja to biedrs Kaspars Gerhards mainīšot LPP/LC cilvēkus Satiksmes ministrijā, Šlesers, gadījumā, ja nonāks Rīgas domē, to pašu darīšot ar TB/LNNK biedriem.

Pirmām kārtām jau jāteic godīgi — ja Šlesers tiešām nonāks Rīgas mēra krēslā, viņš bez īpašām ceremonijām tēvzemiešu vietā saliks savējos, neatkarīgi no tā, ko tagad darīs vai nedarīs Gerhards. To Šlesers pats ir atzinis publiski. Otrkārt… Ko tad Gerhards līdz šim tādu ir izdarījis — vien panācis to, ka no valdes locekļa amata Pasažieru vilcienā aiziet Šlesera šofera dēls. Cilvēks, kurš pat nespēja pateikt, cik liela ir viņa alga, lai gan tā bija mērāma vairākos tūkstošos latu. (Neatbildēts paliek jautājums — priekš kam vispār Pasažieru vilcienam vajadzīgs mārketinga speciālists?!)

Jāatzīst gan, ka pašreizējā situācijā uzmanības centrā ir nonācis tieši Šlesers, tomēr šāda sistēma pastāv ne vienā vien Latvijas politiskajā organizācijā un ir iesakņojusies tiktāl, ka liela daļa sabiedrības to jau uztver kā normu, un tas ir pietiekami skumji.

Gan deputāta mandāta atjaunošana, kas sniedz arī imunitāti pret tiesisko vajāšanu, gan vēlme būt tuvāk tieši iekšlietu un korupcijas apkarošanas lietām ir krasā kontrastā ar Šlesera pompozi deklarēto pārliecību, ka jau pēc pašvaldību vēlēšanām 6.jūnijā viņš kļūšot par Rīgas mēru. “Mans mērķis ir pārņemt varu Rīgā”, “man nav nekādu šaubu, ka es būšu Rīgas mērs”, “manas politiskās ambīcijas, biznesa pieredze un spēja piesaistīt investīcijas nostāda mani ārpus konkurences” — Šlesers dižojas intervijā NRA ceturtdien. (Trūkst tikai ādas zeķturu un pātadziņas: “Tev nav izvēles, tu būsi mans vergs!”)

Ja “gāzi grīdā buldozers” Šlesers tiešām “pārņemtu varu Rīgā”, tad korupciju šeit droši vien pasludinātu par tikpat neesošu kā Ventspilī, kuras mēru Aivaru Lembergu viņš piesauc kā “spēcīga līdera” paraugu. Savu Satiksmes ministrijā iekopto astoņkāji ar visiem “šoferu dēliem” jau tagad sola pārcelt uz Rīgas domi: “Kad es pārņemšu varu Rīgā, tur strādās visi tie, kas ir spējīgi pašvaldībā strādāt. Protams, es likšu savus cilvēkus amatos!” Un tak jau to nedēvēs par uzpirkšanu, ka domē nebūšot ne “labējo”, ne “kreiso”, ne frakciju, ne koalīcijas, bet visi strādāšot viņa labā “kā vienota komanda”.

Kālab tad lien Saeimā apkarot korupciju, ja būšot dižs valdnieks jau pēc nepilniem trim mēnešiem? Aiz visas lielmanīgās plātīšanās pašam pasprūk lielākās bažas: “Jebkāda izmeklēšana pirms 6.jūnija tiks viennozīmīgi uzskatīta tikai par politisko pasūtījumu.” Tātad tomēr izmeklēšanu gaida? Zina, ko ēdis?

Ja varētu, Šlesers droši vien labprāt piestrādātu ne tikai par korupcijas apkarotāju Saeimā, bet, piemēram, par ārštata padomnieku KNAB vai kādu konsultantu prokuratūrā. Dubults neplīst jeb — Saeimas piesegs var izrādīties nepietiekami stiprs, lai pagūtu iesēsties Rīgas mēra, nevis kādā cietākā krēslā.

info : TVnet, DB.lv , Diena.lv, karikatūra (autors diemžēl nav minēts ) : DB.lv

Leave a Reply


 
Interneta mārketinga jaunumi, tendences, pētījumi, kā arī noderīgi padomi un idejas. Tiks apskatītas šādas tēmas: mārketings un interneta mārketings, e-pasta mārketings, interneta mārketings, mājas lapu optimizācija - SEO, mārketings, sociālie mediji un sociālo mediju mārketings.
 

START.LV