Tauta un uzņēmumi novēršas no Tautas Partijas


Apgalvojums, ka Tautas partija ir uzņēmēju partija, šajās vēlēšanās vairs neskanēs patiesi, secinājis laikraksts Diena, izpētot TP ziedojumu dinamiku pēdējā laikā. Iespējams, pirmo reizi TP vēsturē kasē nebija ieripojis ne santīms. Arī iepriekšējā mēnesī ziedojis bija tikai viens cilvēks — savējais, Valmieras domes priekšsēdētājs. Arī pirms tam nevedās spoži. Tomēr TP kases turētājs Aivars Tiesnesis satraukumam neredz pamatu un rezumē: “Stāvoklis ir normāls, un mēs kampaņai esam gatavi arī finansiāli. Mums iet ļoti normāli — tā teikt, nothing special.”

Ar ziedojumiem tik slikti kā pagājušajā gadā nav bijis vismaz pēdējos piecus gadus. TP pērn savāca vien 121 092 latus (parasti vēl apmēram 35 tūkstoši sakrājas biedru naudās). Uz pārējo lielo partiju fona tas nav sliktākais rezultāts, un TP stabili ir pirmajā trijniekā kopā ar opozīcijā esošo Jauno laiku un Rīgas domes pārstāvēto LSDSP. Tomēr saziedotā summa ir aptuveni tik liela, cik iepriekšējā gadā partija iztērēja savas darbības nodrošināšanai.

“Es nedomāju, ka problēmas būtu summās, bet drīzāk ar uzņēmēju uzticību partijām. Rietumos ziedo par ideju atbalstu, bet es nezinu nevienu uzņēmēju, kas atbalstītu ekonomikas glābšanas plānu. Kādēļ lai kāds ziedotu partijai, kuras politika nenes nekādu labumu?” sacīja nesen TP pametušais bijušais valdes loceklis un lielais ziedotājs Uldis Pīlēns, kurš partijai vairākos gados kopumā ziedojis Ls 22 500 latu. “Manuprāt, viņiem būs ļoti grūti savākt naudu.”

Dienas aptaujātie uzņēmēji, kas iepriekš ziedojuši lielas summas partijai, lielākoties apstiprina, ka turpmāk ziedot TP negrasās. Visniknākie sarunā ar Dienu ir TP tradicionāli atbalstītās nozares — piensaimniecības — esošie vai bijušie pārstāvji. Tā kā bijušais premjers Aigars Kalvītis (TP) pirms nonākšanas politikā bija Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs, viņi TP ienesuši ievērojamas summas.

Tomēr uzņēmēju novēršanās TP īstermiņā bankrotēt neliks. Tā, atšķirībā no, piemēram, LPP/LC nekad nav bijusi tikai “ģimenes partija”, kurā naudu samet neliels personu skaits. TP raksturīgs ar tās vadošajiem biedriem, piemēram, A.Kalvīša biznesu saistītu personu ievērojams pienesums, pašvaldību vadītāju un darbinieku ziedojumi, ģimenes locekļu un deputātu apjomīgi ziedojumi un valsts uzņēmumu valdēs un padomēs strādājošo dotācijas.

Turklāt aprēķini rāda, ka pēc intensīvas ziedojumu vākšanas 2007.gadā partijas kasē kā rezerve glabājas apmēram pusmiljons latu. Iespējams, TP krāja, lai slikta iznākuma gadījumā prāvā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) nenonāktu paralīzes priekšā, kas partijai īsā laikā un ekonomiskās krīzes vidū liktu atrast lielu summu. KNAB par “pozitīvisma kampaņu” prasa atmaksāt valstij miljonu latu. Prāvai vajadzētu sākties 2010.gadā.

Diena.lv

Leave a Reply


 
Interneta mārketinga jaunumi, tendences, pētījumi, kā arī noderīgi padomi un idejas. Tiks apskatītas šādas tēmas: mārketings un interneta mārketings, e-pasta mārketings, interneta mārketings, mājas lapu optimizācija - SEO, mārketings, sociālie mediji un sociālo mediju mārketings.
 

START.LV