Vaira Vīķe Freiberga nosoda Aigara Kalvīša valdību


Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka iepriekšējā premjera Aigara Kalvīša (TP) valdība bijusi pārāk izšķērdīga, kas atstājis negatīvas sekas uz nākamā gada budžetu. Šādu viedokli Vīķe-Freiberga paudusi intervijā laikrakstam “Telegraf”. Eksprezidente arī nesola, ka atgriezīsies politikā, jo uzticības apliecinājumi vēl nenozīmē, ka viens cilvēks var atjāt baltā zirgā un ieviest kārtību valstī.

Valdība priecājās par valsts kasē ieplūstošo naudu, taču nepūlējās veidot rezerves, pārmet Vīķe-Freiberga, norādot, ka pēc tā paša principa dzīvoja arī cilvēki – tērēja, ņēma kredītus, pieņemot, ka augšupejoša kustība būs nemitīga, tomēr tā nenotiek, jo ekonomika attīstās cikliski un viss, kas šodien aug, kādā brīdī arī kritīs.

“Kalvītis aizbildinājās, ka valdībai vairs nav to instrumentu, kas bija agrāk, – valūta piesaistīta eiro, līdz ar to Latvijas Banka nevar ietekmēt kredītlikmes,” stāsta Vīķe-Freiberga, atzīstot, ka valdībai tiešām neesot bijis daudz instrumentu, lai kontrolētu procesus, taču valdība tomēr varējusi ierobežot savus izdevumus, veidot rezerves, ar to palīdzot visas ekonomikas atveseļošanos krīzes situācijā.

“Par to, ka pēc ilgstošas ekonomikas pārkaršanas jāseko ekonomikas atdzišanai, mūs brīdināja jau vairākus gadus iepriekš, un savulaik katru trešdienu tikos ar toreizējo premjeru Aigaru Kalvīti un prasīju viņam, kas tiek darīts, lai apstādinātu augošo inflāciju,” norāda Vīķe-Freiberga. “Visiem bija skaidrs, ka kritums būs, īpaši pēc tam, kad sāka atdzist nekustamo īpašumu tirgus, taču valdība uzskatīja citādāk – ekonomika attīstās.”

Bijusī Valsts prezidente arī uzskata, ka dzīvē nav iespējama situācija, kad viens cilvēks “atjātu baltā zirgā ar karogu rokās, lai pildītu mesijas lomu”, un ieviestu kārtību valstī.

“Man daudzi prasa, vai esmu gatava iet politikā,” atzīst Vīķe-Freiberga. “Acīmredzot ir tāda doma, ka man jākļūst par jauno Šķēli, Repši vai Zīgeristu, taču jāatceras, ka visos šajos kungos tauta reiz vīlās. Kad tagad dzirdu uzticības apliecinājumus un solījumus balsot, tas vēl nenozīmē, ka varēšu ieviest kārtību valstī.”

Vīķe-Freiberga gan norāda, ka “šāda iespēja, protams, paliek”, tomēr tā ir liela atbildība, jo cilvēki viņai uzticas, tāpēc jābūt pilnībā pārliecinātai, ka pārējie partijas biedri būtu tādi, ar kuriem varētu “kopā bāzt roku ugunī”.

TVnet , Telegraf

Leave a Reply


 
Interneta mārketinga jaunumi, tendences, pētījumi, kā arī noderīgi padomi un idejas. Tiks apskatītas šādas tēmas: mārketings un interneta mārketings, e-pasta mārketings, interneta mārketings, mājas lapu optimizācija - SEO, mārketings, sociālie mediji un sociālo mediju mārketings.
 

START.LV