Zaļo un zemnieku savienība neapstiprinās pašreizējo budžetu


Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) negrasās piekrist nākamā gada budžeta projektam tā pašreizējā variantā, – to partija šodien darījusi zināmu arī koalīcijas partneriem valdības partiju pārstāvju sanāksmē.

“Mūsu viedoklis nemainās, un es nezinu, ar ko tas beigsies,” aģentūrai LETA sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Brigmanis norādīja, ka valdībai ir noteikti jādiskutē ar arodbiedrībām. Partija saprotot, ka varbūt nav iespējams nākamgad algas palielināt par 17%, bet tad vajadzētu rast iespēju tās palielināt vismaz par 5-7%, uzsvēra Brigmanis.

ZZS šovakar valdes sēdē nolēmusi, ka nevar atbalstīt budžeta projektu tā pašreizējā variantā.

Redzot ZZS nepiekāpību, premjera pārstāvētās partijas LPP/LC Saeimas frakcijas vadītājs Andris Bērziņš koalīcijas padomē izteicis Brigmanim priekšlikumu sākt pašam veidot valdību.

Bērziņš aģentūrai LETA sacīja, “lai nu kas, bet Brigmanim veselā saprāta gan pietiek”, un pauda pārliecību, ka ZZS tomēr atbalstīs nākamā gada budžeta projektu.

Bērziņš arī norādīja, ka saskaņā ar jaunākajiem datiem pat šā gada budžets pildoties daudz gausāk, nekā tika plānots iepriekš.

Tomēr domstarpību dēļ, visticamāk, budžetu var neizdoties iesniegt Saeimā oktobra sākumā. Tautas partijas (TP) Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis aģentūrai LETA apstiprināja, ka tikai pēc tam, kad par budžetu būs izdiskutēts valdībā, to plānots iesniegt Saeimā.

Tikmēr Saeimas kuluāros atsevišķu politiķu skepsi par nākamā gada valsts budžeta projektu vairo aizdomas, ka TP pārziņā esošā Finanšu ministrija situāciju iezīmē daudz sliktāku, lai pēc laika varētu palepoties ar valsts izaugsmi un uzņemties valdības vadītāja amatu.

Kučinskis minētās runas nosauca par “pilnīgām muļķībām” un norādīja, ka arī premjers pats rūpīgi seko līdzi katram budžeta ciparam.

informācija no Diena.lv

Leave a Reply


 
Interneta mārketinga jaunumi, tendences, pētījumi, kā arī noderīgi padomi un idejas. Tiks apskatītas šādas tēmas: mārketings un interneta mārketings, e-pasta mārketings, interneta mārketings, mājas lapu optimizācija - SEO, mārketings, sociālie mediji un sociālo mediju mārketings.
 

START.LV